Skyliner Everest Run 2024 – KOMUNIKAT TECHNICZNY

Skyliner Everest Run ma formułę osobistego wyzwania, pozbawiony jest rywalizacji czasowej. Będzie prowadzona lista rankingowa (oparta o liczbę wejść), ale jedynie w celach informacyjnych.

Lista uczestników

Godzinę swojego startu oraz status płatności można sprawdzić na stronie: https://zapisy.everestrun.pl/listParticipants

Odbiór pakietów startowych

Pakiety startowe będzie można odbierać w piątek 16 lutego w godz. 17:00-21:00 oraz w sobotę 17  lutego od godz. 8:00 w lobby budynku Skyliner (ul. Prosta 67, przy rondzie Daszyńskiego). Aby odebrać pakiet startowy, należy mieć ze sobą dokument ze zdjęciem. Przy odbiorze należy podpisać deklarację uczestnictwa (druki będą dostępne w biurze zawodów). Pakiet startowy można odebrać wyłącznie osobiście – również w przypadku sztafet. Członkowie i członkinie sztafet nie muszą odbierać pakietów razem – każda osoba może odebrać osobno. Czip do pomiaru liczby wejść otrzyma kapitan sztafety.

Podział na strefy startowe

Pierwsza fala wystartuje o godz. 9:00, a kolejne o: 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00 i 17:00. Dla wszystkich – niezależnie od godziny startu – bieg kończy się o tej samej porze: o godz. 9:00 w niedzielę 18 lutego. Uwaga: przydzielona godzina startu jest najwcześniejszą godziną, o której dana osoba może wystartować, ale można się zdecydować także na późniejszy start. Oznacza to, że jeśli twoja strefa startowa to 10:00, ale uważasz, że nie potrzebujesz aż 23 godzin na latanie po schodach, możesz przyjść na miejsce np. dopiero o 14:00. Sztafety również mogą rozpocząć później niż o 9:00.

O której godzinie i gdzie należy pojawić się w dniu biegu?

Jeśli masz już odebrany pakiet startowy, zjaw się na miejscu ok. 30 min przed swoją godziną startu (daj sobie czas na oddanie rzeczy do depozytu, przebranie się). Jeśli pakiet startowy odbierasz dopiero w sobotę, przyjdź trochę wcześniej – nie wiadomo, ile osób będzie chciało odebrać pakiet startowy w tym samym czasie (może być kolejka). Pakietu nie trzeba odebrać przed godz. 9:00 – możesz go odebrać przed swoją godziną startu. Pakiety startowe wydajemy przez cały czas trwania biegu. Start będzie się odbywał z poziomu 0 (tuż obok biura zawodów). Depozyty znajdować się będą na poziomie -2.

Zakończenie biegu

Możesz zakończyć swój udział w Skyliner Everest Run w dowolnym momencie od odebrania pakietu startowego – możesz wejść dowolną liczbę razy (nawet tylko raz!) i skończyć w każdej chwili (oby nie później niż w niedzielę 18 lutego o godz. 9:00). Po zakończeniu swojego udziału koniecznie zgłoś się do biura zawodów – poprosimy cię o zwrócenie chipa do pomiaru czasu, wręczymy medal i certyfikat. Ze względów bezpieczeństwa musimy wiedzieć o każdej osobie, która zdecydowała się zakończyć swój udział!

Depozyty

Dla wszystkich przygotowaliśmy worek na depozyt, dostępny będzie u wolontariuszy na poziomie -2. Ponieważ miejsce do składowania depozytów będzie się znajdować na poziomie -2, czyli nie bezpośrednio przy strefie regeneracji (na poziomie -1) i trasie biegu, zalecamy pozostawienie w depozytach rzeczy, z których będziesz korzystać rzadziej (np. ubrania na zmianę, przybory kosmetyczne, jedzenie). Depozyty będą dostępne przez cały czas trwania biegu, od godz. 8:00 w sobotę do godz. 9:30 w niedzielę. Napoje można zabrać ze sobą i postawić gdzieś przy ścianie na korytarzu (możesz jakoś oznaczyć swój napój). Zaznaczamy, że organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na poziomie 0. Prosimy o punktualny odbiór depozytów – najpóźniej w niedzielę przed godz. 9:30. Potem zamykamy!

Prysznice

Przez cały czas trwania biegu oraz godzinę po jego zakończeniu (do godz. 10:00 w niedzielę 18 lutego) uczestnicy Everest Runu mogą korzystać z pryszniców dostępnych w szatniach damskiej i męskiej na poziomie -2. Uwaga: należy mieć własny ręcznik, klapki i mydło.

Odpoczynek

Do dyspozycji uczestników będzie jedna sala przeznaczona do spania. Postaramy się, aby było tam cicho i w miarę możliwości ciemno. Sala będzie bez wyposażenia, więc jeśli planujesz się zdrzemnąć – zabierz ze sobą karimatę i śpiwór. Jeśli chcesz nastawić budzik, ustaw możliwie cichy dźwięk lub samą wibrację, aby niepotrzebnie nie budzić innych. Sala do cichego odpoczynku będzie zlokalizowana na poziomie -1.

Posiłek regeneracyjny

W swoim pakiecie startowym znajdziesz voucher na posiłek regeneracyjny. Ciepły posiłek będzie wydawany w restauracji zlokalizowanej w lobby budynku na poziomie +1 w trzech turach: 15:00-17:30, 18:30-20:30 oraz 21:30-23:30. Sam decydujesz, w której turze chcesz skorzystać z posiłku, ale uprzedzamy, że na każdą turę będzie przygotowana ograniczona liczba posiłków i może się okazać, że trzeba będzie poczekać do kolejnej tury. Uwaga: każdemu zawodnikowi przysługuje JEDEN posiłek regeneracyjny – w wersji, która została zgłoszona przy zapisach (nie ma możliwości wymiany posiłku mięsnego na wege lub odwrotnie). Przed pobraniem posiłku należy przekazać voucher pracownikowi restauracji.

Wyżywienie

Organizator nie zapewnia wyżywienia dla zawodników poza jednym posiłkiem regeneracyjnym. Należy korzystać z własnych zasobów lub pobliskich sklepów. Do dyspozycji uczestników będą czajnik oraz mikrofalówka (w lobby budynku, przy drzwiach obrotowych).

Napoje

Podczas biegu będziesz mógł korzystać z wodopoju zlokalizowanego na poziomie +42 (między wyjściem z klatki schodowej a windą). Będą tam dostępne: izotonik, woda oraz sól. W pakiecie startowym znajdziesz składany kubek z karabińczykiem, który będzie można umieścić na smyczy tuż obok chipa i mieć go cały czas ze sobą podczas biegu.

Gniazdka i ładowanie urządzeń

Przygotujemy dla was kilka listew z gniazdkami w miejscu do odpoczynku oraz w biurze zawodów, abyście mogli ładować swoje urządzenia. Wyraźnie jednak podkreślamy, że można je zostawiać na własną odpowiedzialność. Nie będziemy ich pilnować.

Parking

Gdzie można zaparkować podczas Skyliner Everest Run? Przy ulicach w pobliżu budynku Skyliner jest sporo miejsc parkingowych. W weekend nie powinno być dużego tłoku. W sobotę i niedzielę parkingi są bezpłatne.

Pytania?

W razie pytań czekamy na kontakt mailowy ([email protected]) lub pod numerem telefonu: 798 329 419, który będzie dostępny również w trakcie biegu – warto go zapisać!

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz