FAQ

FAQ

CZY MOŻNA SCHODZIĆ PO SCHODACH ZAMIAST ZJEŻDŻAĆ WINDĄ?

Ze względu na dużą liczbę uczestników i zachowanie zasad bezpieczeństwa jedyną drogą dostania się na dół po wejściu na 41. piętro jest zjazd windą z piętra 39.

CO POWINIENEM ZABRAĆ ZE SOBĄ NA BIEG?

Organizator pokryje jedynie częściowo zapotrzebowanie na napoje (woda i izotonik), zapewni też jeden ciepły posiłek regeneracyjny. Warto więc mieć ze sobą swoje ulubione przekąski i najlepiej przyjmowane przez organizm napoje. Mogą też się przydać koszulki techniczne, spodenki czy skarpetki na zmianę. Warto zabrać zapasowe buty – na wypadek, gdyby jedna para zaczęła obcierać. Trzeba się nastawić na „gorącą atmosferę”. Uczestnicy będą mogli korzystać z pryszniców, dlatego należy wziąć ręcznik, przybory kosmetyczne i klapki.

CZY CZŁONKOWIE MOJEJ RODZINY LUB ZNAJOMI MOGĄ MI KIBICOWAĆ NA MIEJSCU?

Osoby, które nie będą uczestnikami biegu, nie będą miały możliwości poruszania się ani po klatce schodowej, gdzie rozgrywać się będzie bieg, ani po Strefie Regeneracji przeznaczonej dla uczestników.

CZY MOGĘ WYSTARTOWAĆ WCZEŚNIEJ LUB PÓŹNIEJ NIŻ O GODZINIE, NA KTÓRĄ SIĘ ZAPISAŁEM?

Nie można wystartować wcześniej niż ze swoją grupą startową. Jeśli jesteś zapisany na godzinę 10:00, to możesz wystartować najwcześniej o 10:00 – wcześniej nie zostaniesz wpuszczony na klatkę schodową. Można natomiast wystartować później. Jeśli jesteś zapisany na 10:00, możesz wystartować o 10:30, a nawet o 19:00.

JAK PORUSZAĆ SIĘ PO KLATCE SCHODOWEJ?

Możesz wchodzić lub wbiegać, przy czym pamiętaj, że przed Tobą wiele godzin wysiłku – zalecamy więc wchodzenie. Jeśli masz to wyćwiczone – możesz korzystać z poręczy. Jeśli ktoś za Twoimi plecami idzie szybciej niż Ty, przepuść go po wewnętrznej stronie (od strony poręczy). Każde wejście zaczyna się na poziomie 0 i kończy na 41 piętrze, aby zjechać windą należy zejść do poziomu 39.

JAK POWINIENEM SIĘ UBRAĆ?

Jak najlżej. Krótkie spodenki i koszulka z krótkimi rękawkami lub na ramiączka wystarczą. Niepotrzebne są buty z dużą ilością amortyzacji – najlepsze będą jak najlżejsze.

TO MÓJ PIERWSZY RAZ W TAKICH ZAWODACH (PO SCHODACH) – ILE POWINIENEM ZAŁOŻYĆ WEJŚĆ?

Jeśli zamierzasz wykorzystać cały limit czasu, to… trudno powiedzieć. Jedno spokojne, wolne wejście zajmuje ok. 10 minut. Zastanów się, ile razy w ciągu godziny będziesz w stanie wejść na górę. Raz? Dwa razy? Przemnóż to przez limit czasu, dodaj do tego jedną lub dwie dłuższe przerwy i masz gotowe założenia dla siebie.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA STREFA REGENERACJI?

Strefa Regeneracji będzie zlokalizowana na poziomie lobby budynku Skyliner, niedaleko biura zawodów, znajdziesz tam fizjoterapeutów, którzy pomogą Ci zregenerować obolałe mięśnie.

CZY ZE SWOJEGO DEPOZYTU BĘDZIE MOŻNA KORZYSTAĆ W DOWOLNYM MOMENCIE?

Tak, depozyty zlokalizowane na poziomie -2 będą dostępne przez 24 godziny bez przerwy, cały czas pod opieką wolontariusza. Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione w strefach odpoczynku poza strefą depozytów. Zalecamy niezabieranie ze sobą na imprezę rzeczy o wysokiej wartości.

CZY PODCZAS BIEGU MOGĘ WYCHODZIĆ POZA BUDYNEK? MOGĘ PÓJŚĆ DO DOMU NA KILKA GODZIN I WRÓCIĆ, ŻEBY JESZCZE PRZED LIMITEM CZASU ZALICZYĆ KILKA WEJŚĆ?

Tak. Można wyjść z budynku i oddalić się w dowolne miejsce bez informowania o tym nikogo, a następnie wrócić i kontynuować swoje wyzwanie. Chip należy zabrać ze sobą. Zgubienie chipa skutkuje brakiem możliwości kontynuowania biegu. Po zakończeniu swojego wyzwania (nawet jeśli nie upłynął jeszcze limit czasu) należy zgłosić się do Biura Zawodów.

CZY BĘDZIE DOSTĘP DO PRYSZNICA?

Tak, przez 24 godziny dostępne będą prysznice zlokalizowane tuż obok depozytów na poziomie -2.

CZY ORGANIZATOR ZAPEWNIA JAKIEŚ NAPOJE I/LUB WYŻYWIENIE PODCZAS ZAWODÓW?

Organizator jedynie częściowo pokrywa zapotrzebowanie na napoje (woda i izotonik). Należy zabrać ze sobą swoje ulubione napoje. W pobliżu miejsca rozgrywania biegu będą sklepy, w których można się zaopatrzyć w dodatkowe napoje. Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzyma voucher na jeden ciepły posiłek regeneracyjny wydawany w restauracji – wejście od strony lobby budynku (15:00-23:30). Organizator nie zapewnia wyżywienia poza posiłkiem regeneracyjnym – należy zaopatrzyć się we własne przekąski i odżywki.

KIEDY I GDZIE MOŻNA ODBIERAĆ PAKIETY STARTOWE?

Pakiety startowe będzie można odbierać w biurze zawodów w dniach 14 kwietnia (piątek) w godz. 17:00-20:00 oraz 15 kwietnia (sobota) od godz. 8:00 w lobby budynku Skyliner. Aby odebrać pakiet startowy, należy mieć ze sobą dokument ze zdjęciem. Przy odbiorze należy podpisać deklarację uczestnictwa (druki będą dostępne w biurze zawodów).

CZY PAKIET STARTOWY MOŻE ZA MNIE ODEBRAĆ KTOŚ INNY?

Nie, pakiet startowy można odebrać wyłącznie osobiście.

CO ZROBIĆ, JEŚLI POCZUJĘ SIĘ ŹLE I NIE BĘDĘ W STANIE DOKOŃCZYĆ ROZPOCZĘTEGO WEJŚCIA?

Medycy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników przez cały czas przeznaczony na bieg. W przypadku złego samopoczucia, można poprosić kogoś o pomoc (i/lub) wezwanie medyków. Punkty medyczne będą na poziomie 0 i 41.

ILE WIND BĘDZIE DO DYSPOZYCJI?

Do dyspozycji uczestników Everest Run Skyliner będą dwie windy. Nie należy korzystać z żadnych innych wind niż tych przeznaczonych dla zawodników.

ILE ŚREDNIO ZAJMUJE JEDNO WEJŚCIE NA SZCZYT SKYLINER?

Samo wejście od 6 do maksymalnie 15 minut, ale trzeba jeszcze zjechać windą (uwzględniając fakt, że przy dużym natłoku uczestników może się stworzyć kolejka do windy).

CZY NA KLATCE SCHODOWEJ BĘDZIE GRAŁA MUZYKA?

Ze względów bezpieczeństwa nie możemy rozstawić sprzętu grającego na klatce schodowej. Poza tym nie każdy chciałby słuchać muzyki podczas wchodzenia – niektórzy wolą się skupić na zadaniu we względnej ciszy. Dlatego tych, którzy potrzebują rytmicznego motywatora, zachęcamy do zabrania swoich odtwarzaczy i słuchawek. Postaramy się natomiast ładować was muzyczną energią na poziomie 0, czyli przy wejściu do klatki schodowej.