FAQ

CZY MOŻNA SCHODZIĆ PO SCHODACH ZAMIAST ZJEŻDŻAĆ WINDĄ?

Ze względu na dużą liczbę uczestników i zachowanie zasad bezpieczeństwa jedyną drogą dostania się na dół po wejściu na 41. piętro jest zjazd windą.

CO POWINIENEM ZABRAĆ ZE SOBĄ NA BIEG?

Organizator pokryje jedynie częściowo zapotrzebowanie na napoje (woda i izotonik), zapewni też jeden ciepły posiłek regeneracyjny. Warto więc mieć ze sobą swoje ulubione przekąski i najlepiej przyjmowane przez organizm napoje. Mogą też się przydać koszulki techniczne, spodenki czy skarpetki na zmianę. Warto zabrać zapasowe buty – na wypadek, gdyby jedna para zaczęła obcierać. Trzeba się nastawić na „gorącą atmosferę”. Uczestnicy będą mogli korzystać z pryszniców i basenu, dlatego należy wziąć ręcznik, przybory kosmetyczne, strój kąpielowy i klapki.

CZY CZŁONKOWIE MOJEJ RODZINY LUB ZNAJOMI MOGĄ MI KIBICOWAĆ NA MIEJSCU?

Osoby, które nie będą uczestnikami biegu, nie będą miały możliwości poruszania się ani po klatce schodowej, gdzie rozgrywać się będzie bieg, ani po Strefie Regeneracji przeznaczonej dla uczestników. Będą mogły spotkać się z zawodnikami w okolicach biura zawodów i depozytów.

CZY MOGĘ WYSTARTOWAĆ WCZEŚNIEJ LUB PÓŹNIEJ NIŻ O GODZINIE, NA KTÓRĄ SIĘ ZAPISAŁEM?

Nie można wystartować wcześniej niż ze swoją grupą startową. Jeśli jesteś zapisany na godzinę 10:00, to możesz wystartować najwcześniej o 10:00 – wcześniej nie zostaniesz wpuszczony na klatkę schodową. Można natomiast wystartować później. Jeśli jesteś zapisany na 10:00, możesz wystartować o 10:30, a nawet o 15:00.

JAK PORUSZAĆ SIĘ PO KLATCE SCHODOWEJ?

Możesz wchodzić lub wbiegać, przy czym pamiętaj, że przed Tobą wiele godzin wysiłku – zalecamy więc wchodzenie. Jeśli masz to wyćwiczone – możesz korzystać z poręczy. Jeśli ktoś za Twoimi plecami idzie szybciej niż Ty, przepuść go po wewnętrznej stronie (od strony poręczy). Każde wejście zaczyna się na poziomie -1 i kończy na 41. piętrze, skąd zjeżdża się windą na dół.

JAK POWINIENEM SIĘ UBRAĆ?

Jak najlżej. Krótkie spodenki i koszulka z krótkimi rękawkami lub na ramiączka wystarczą. Niepotrzebne są buty z dużą ilością amortyzacji – najlepsze będą jak najlżejsze.

TO MÓJ PIERWSZY RAZ W TAKICH ZAWODACH (PO SCHODACH) – ILE POWINIENEM ZAŁOŻYĆ WEJŚĆ?

Jeśli zamierzasz wykorzystać cały limit czasu, to… trudno powiedzieć. Jedno spokojne, wolne wejście zajmuje ok. 10 minut. Zastanów się, ile razy w ciągu godziny będziesz w stanie wejść na górę. Raz? Dwa razy? Przemnóż to przez limit czasu, dodaj do tego jedną lub dwie dłuższe przerwy i masz gotowe założenia dla siebie.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA STREFA REGENERACJI?

Strefa Regeneracji będzie zlokalizowana na poziomie -1, czyli w miejscu, gdzie zaczyna się każde wejście na schody. Do dyspozycji biegaczy będzie sala fitness w klubie Holmes Place oraz prysznice, basen, jacuzzi i sauny (sucha i parowa). Oprócz tego na poziomie -1 jest dużo miejsca na korytarzach, gdzie też będzie można odpoczywać. Ze względów bezpieczeństwa odpoczywanie w pozycji leżącej będzie możliwe wyłącznie w sali fitness w klubie Holmes Place. Podczas imprezy biegacze nie mogą korzystać z urządzeń w klubie Holmes Place.

CZY ZE SWOJEGO DEPOZYTU BĘDZIE MOŻNA KORZYSTAĆ W DOWOLNYM MOMENCIE?

Tak, depozyty zlokalizowane na poziomie 2 będą dostępne przez 24 godziny bez przerwy, cały czas pod opieką wolontariusza. Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione w strefach odpoczynku poza strefą depozytów. Zalecamy niezabieranie ze sobą na imprezę rzeczy o wysokiej wartości.

CZY PODCZAS BIEGU MOGĘ WYCHODZIĆ POZA BUDYNEK? MOGĘ PÓJŚĆ DO DOMU NA KILKA GODZIN I WRÓCIĆ, ŻEBY JESZCZE PRZED LIMITEM CZASU ZALICZYĆ KILKA WEJŚĆ?

Tak. Można wyjść z budynku i oddalić się w dowolne miejsce bez informowania o tym nikogo, a następnie wrócić i kontynuować swoje wyzwanie. Chip należy zabrać ze sobą. Zgubienie chipa skutkuje brakiem możliwości kontynuowania biegu. Po zakończeniu swojego wyzwania (nawet jeśli nie upłynął jeszcze limit czasu) należy zgłosić się do Biura Zawodów.

CZY BĘDZIE DOSTĘP DO PRYSZNICA?

Tak, przez 24 godziny dostępne będą prysznice zlokalizowane w szatniach klubu Holmes Place (poziom -1), z których będzie można skorzystać w dowolnym momencie. W szatniach dostępne są suszarki do włosów. Będzie także możliwość korzystania z basenu.

CZY ORGANIZATOR ZAPEWNIA JAKIEŚ NAPOJE I/LUB WYŻYWIENIE PODCZAS ZAWODÓW?

Organizator jedynie częściowo pokrywa zapotrzebowanie na napoje (woda i izotonik). Należy zabrać ze sobą swoje ulubione napoje. W pobliżu miejsca rozgrywania biegu będą sklepy, w których można się zaopatrzyć w dodatkowe napoje. Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzyma voucher na jeden ciepły posiłek regeneracyjny wydawany w pobliżu sali z depozytami w dwóch turach w sobotę (13:00-15:00 i 20:00-22:00). Organizator nie zapewnia wyżywienia poza posiłkiem regeneracyjnym – należy zaopatrzyć się we własne przekąski i odżywki.

KIEDY I GDZIE MOŻNA ODBIERAĆ PAKIETY STARTOWE?

Pakiety startowe będzie można odbierać w biurze zawodów w dniach 8 lutego (piątek) w godz. 12:00-20:00 oraz 9 lutego (sobota) od godz. 8:00 w Hotelu Marriott (wejście od ul. Emilii Plater, będzie informacja, gdzie się kierować). Aby odebrać pakiet startowy, należy mieć ze sobą dokument ze zdjęciem. Przy odbiorze należy podpisać deklarację uczestnictwa (druki będą dostępne w biurze zawodów).

CZY PAKIET STARTOWY MOŻE ZA MNIE ODEBRAĆ KTOŚ INNY?

Nie, pakiet startowy można odebrać wyłącznie osobiście.

CO ZROBIĆ, JEŚLI POCZUJĘ SIĘ ŹLE I NIE BĘDĘ W STANIE DOKOŃCZYĆ ROZPOCZĘTEGO WEJŚCIA?

Na klatce schodowej (co 5 pięter) znajdują się telefony alarmowe, z których można skorzystać w każdej chwili – wystarczy podnieść słuchawkę i zacząć mówić. Punkty medyczne będą na poziomie -1 i 41.

ILE WIND BĘDZIE DO DYSPOZYCJI?

Do dyspozycji uczestników MER będą dwie windy. Nie należy korzystać z żadnych innych wind niż tych przeznaczonych dla zawodników.

ILE ŚREDNIO ZAJMUJE JEDNO WEJŚCIE NA SZCZYT HOTELU MARRIOTT?

Samo wejście od 6 do maksymalnie 15 minut, ale trzeba jeszcze zjechać windą (uwzględniając fakt, że przy dużym natłoku uczestników może się stworzyć kolejka do windy).

CZY NA KLATCE SCHODOWEJ BĘDZIE GRAŁA MUZYKA?

Ze względów bezpieczeństwa nie możemy rozstawić sprzętu grającego na klatce schodowej. Poza tym nie każdy chciałby słuchać muzyki podczas wchodzenia – niektórzy wolą się skupić na zadaniu we względnej ciszy. Dlatego tych, którzy potrzebują rytmicznego motywatora, zachęcamy do zabrania swoich odtwarzaczy i słuchawek. Postaramy się natomiast ładować was muzyczną energią na poziomie -1, czyli przy wejściu do klatki schodowej.