O biegu

Najbliższa edycja Everest Run: 17 lutego 2024 r.!

Jeśli masz już zaliczoną Gubałówkę, szczyt Łysicy, oglądałeś widoki z wierzchołka Górki Kazurki, to czas najwyższy na Mount Everest! Żeby zdobyć Dach Świata, potrzeba zwykle całych lat przygotowań, tysięcy wydanych na sprzęt i baaardzo wyrozumiałej żony lub wspierającego męża. U nas będzie łatwiej, choć też nie będzie lekko. Oto przed Tobą szansa na wspięcie się na najwyższy szczyt Ziemi w samym centrum Warszawy!

Aaale o co chodzi? Skyliner Everest Run to 24-godzinny bieg po schodach. Żeby osiągnąć wysokość Everestu, „wystarczy” 55 razy pokonać 42 piętra budynku Skyliner! W dół będziesz jechać windą. Impreza trwa 24 godziny – to ty decydujesz, jak je wykorzystasz. Możesz sobie robić przerwy w dowolnych momentach. Możesz sobie nawet pojechać do domu, przespać się i wrócić zregenerowany na atak szczytowy.

Jedno wejście na szczyt Skylinera to pokonanie 42 pięter. Możesz to zrobić dowolną liczbę razy – jeśli celujesz w Łysicę, wystarczy, że wejdziesz cztery razy. Jeśli chciałbyś zaliczyć Kasprowy Wierch – musisz wejść trzynaście razy. Możesz też wejść trzy razy, stwierdzić, że śmierdzi potem, i pójść sobie do domu. A możesz też minąć sprintem szczyt Everestu i napierać dalej!

Skyliner Everest Run rozpocznie się 17 lutego 2024 roku o godz. 9:00 i potrwa maksymalnie 24 godziny. Zawodnicy będą startować w ośmiu grupach, odpowiednio o godzinach: 9:00, 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00 i 17:00. W pierwszej grupie startowej będzie 65 miejsc (25 dla uczestników z drużyn sztafetowych i 40 dla uczestników indywidualnych), a w pozostałych po 40 miejsc. Grupę startową wybiera się przy rejestracji według zasady „kto pierwszy, ten lepszy” (do wyczerpania limitu miejsc w danej grupie). Dla wszystkich uczestników – niezależnie od grupy startowej – impreza kończy się w niedzielę 18 lutego o godz. 9:00.

W Everest Run mogą wziąć udział SZTAFETY! Zapraszamy do udziału 4-osobowe zespoły, w których skład będzie wchodziła co najmniej jedna kobieta. Więcej informacji o udziale sztafet znajdziecie w regulaminie.

Uwaga: w Skyliner Everest Run nie liczy się tempo – trzeba jedynie w wyznaczonym limicie czasu wbiec na wymarzony szczyt. Impreza ma formułę wyzwania, pozbawiona jest rywalizacji czasowej. Przerwy między poszczególnymi wejściami na szczyt mogą być dowolnie długie. Na uczestników „wyprawy” czekać będą strefy odpoczynku, dzięki którym szybka regeneracja będzie przyjemniejsza. Wszyscy zawodnicy wchodzić będą jedną klatką schodową, a zjeżdżać windą. Należy się nastawić na to, że ze względu na ograniczoną ładowność windy czasem trzeba będzie trochę poczekać na górze. Na szczęście będzie gdzie! Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do zakładki REGULAMIN, a w razie wątpliwości skontaktuj się z nami.

Organizatorem biegu jest Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK, która zainicjowała akcję „Biegamy po schodach” – cotygodniowe treningi na schodach warszawskich wieżowców. Więcej o grupie i treningach można przeczytać w artykule „Bieganie po schodach – uzupełnienie treningu i terapia dla kolan?” na stronie magazynu „Bieganie”. Wpisowe każdego uczestnika – w wysokości min. 250 zł – zostanie w całości przekazane na organizację biegu a nadwyżka na realizację działań Fundacji.