KOMUNIKAT TECHNICZNY

KLUCZOWA KWESTIA: TO NIE JEST WYŚCIG!

Skyliner Everest Run ma formułę osobistego wyzwania, pozbawiony jest rywalizacji czasowej. Będzie prowadzona lista rankingowa (oparta o liczbę wejść), ale jedynie w celach informacyjnych. Ponieważ klatka jest wąska, uczestników dużo, a windy tylko dwie, należy się nastawić na to, że w początkowej fazie biegu (mimo podziału na strefy startowe) może być tłoczno. Nie wykluczamy, że stworzą się kolejki do windy. Będziemy wdzięczni za cierpliwość – na realizację wyzwania jest cały dzień, więc każdy – pozostając na biegu do końca limitu czasu – powinien osiągnąć swój cel.

WINDY

Everest Run w Skylinerze obsługują dwie windy naszego Partnera Technicznego, firmy KONE. To jedne z najnowocześniejszych i najszybszych wind w Warszawie. Ich prędkość wynosi 7 metrów na sekundę, a zjazd ponad 150 metrów na poziom 0 zajmuje tylko nieco ponad 30 sekund. Aby zapewnić odpowiedni komfort zawodnikom ograniczamy ich pojemność w trakcie zawodów do 15 osób.

ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

Pakiety startowe będzie można odbierać w piątek 14 kwietnia w godz. 17:00-20:00 oraz w sobotę 15 kwietnia od godz. 8:00 w budynku Skyliner (wejście od ul. Prostej, lobby budynku – biuro zawodów). Aby odebrać pakiet startowy, należy mieć ze sobą dokument ze zdjęciem. Przy odbiorze należy podpisać deklarację uczestnictwa (druki będą dostępne w biurze zawodów). Pakiet startowy można odebrać wyłącznie osobiście.

PODZIAŁ NA STREFY STARTOWE

Uczestnicy startują w pięciu grupach startowych: o godz. 9:00, 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00 oraz 17:00. Można wystartować PÓŹNIEJ niż o swojej godzinie (nawet kilka godzin później), ale nie można wystartować wcześniej. Godzina startu będzie zapisana na numerze startowym uczestnika. Nikt nie zostanie wpuszczony na klatkę schodową przed swoją godziną startu. Przypominamy, że impreza kończy się dla wszystkich o tej samej porze – w niedzielę 16 kwietnia o godzinie 9:00!

O KTÓREJ GODZINIE I GDZIE NALEŻY POJAWIĆ SIĘ W DNIU BIEGU?

Jeśli masz już odebrany pakiet startowy, zjaw się na miejscu ok. 30 min przed swoją godziną startu (daj sobie czas na oddanie rzeczy do depozytu, przebranie się). Jeśli pakiet startowy odbierasz dopiero w sobotę, przyjdź trochę wcześniej – nie wiadomo, ile osób będzie chciało odebrać pakiet startowy w tym samym czasie (może być kolejka). Pakietu nie trzeba odebrać przed godz. 9:00 – możesz go odebrać przed swoją godziną startu albo później, jeśli chcesz wystartować jeszcze później. Start będzie się odbywał z poziomu 0. Depozyty znajdować się będą na poziomie -2 (parking)

DEPOZYTY

W każdym pakiecie startowym będzie się znajdować worek na depozyt. Ponieważ miejsce do składowania depozytów będzie się znajdować na poziomie -2 (poziom parkingu), czyli nie bezpośrednio przy strefie regeneracji, zalecamy pozostawienie w depozytach rzeczy, z których będziesz korzystać rzadziej (np. ubrania na zmianę, przybory kosmetyczne, jedzenie). Depozyty będą dostępne przez cały czas trwania biegu. Napoje można zabrać ze sobą na dół i postawić gdzieś przy ścianie na korytarzu (możesz jakoś oznaczyć swój napój). Zaznaczamy, że organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na poziomie -2.

POSIŁEK REGENERACYJNY

W każdym pakiecie startowym znajdzie się voucher na ciepły posiłek regeneracyjny serwowany przez restaurację. Do wyboru będzie kilka pozycji, w tym propozycja wegetariańska. Posiłek można zjeść w godzinach 15:00-23:30 sobotę 15 kwietnia.

PARKING

Wokół budynku Skyliner jest ograniczona liczba miejsc parkingowych, zalecamy przyjazd komunikacją miejską a w szczególności metrem, ponieważ wyjście ze stacji metro Rondo Daszyńskiego 07 znajduje się tuż przy wejściu do budynku. Nie ma żadnego dedykowanego parkingu dla uczestników biegu.